آرامیس مشاور
برخورد سالم با والدین همسر مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: مقالات عمومی

مردیت هانسن، روان شناس بالینی که در نیوپورت کالیفورنیا با گروه همسران درمانجو کار می کند، بر این باور است که: «بیشترافراد تا حدی با مسائل مربوط به والدین همسر درگیر هستند.» برای نمونه، ممکن است احساس کنید که آنها شما را نمی پذیرند یا خیلی از همسر شما خرده گیری می کنند. یا در مورد همه چیز نظر می دهند. از اینکه شما کجا زندگی کنید تا اینکه شما چطور والدینی برای فرزندان خود هستید.

اگر با والدین خود مشکل دارید ، به این معنا نیست که شما روابط ناسالمی دارید. این گفته اف دیانابارث، روانکاو و درمانگر در شهر نیویورک است. تعارض میان همسران، قطار ارتباط را از ریل خارج نمی کند؛ اما مدیریت نادرست ارتباطات می تواند این کار را بکند. این مسئله در مورد مشکلات با والدین همسر نیز صادق است . چگونگی مدیریت این چالش ها موضوع مهمی است. در اینجا می خواهیم چگونگی برقراری روابط سالم با والدین همسر را بررسی و ارزیابی کنیم:
همسران سالم می پذیرند که والدین همسرشان ، افراد متفاوتی هستند.
کتی سیبولد روانکاو، مدرس و ناظری از شهر نیویورک می گوید: «همسران سالم با پذیرش این مسئله که والدین همسر، افرادی متفاوت با روش های متفاوتی هستند، با آنها تعامل برقرار می کنند. ».
هانسن می گوید: هر خانواده فرهنگ خود را دارد. همسران سالم به یاد دارند که صحبت از یک فرهنگ بد یا خوب نیست، بلکه سخن بر سر تفاوت هاست.
همسران سالم در ارتباط با والدین همسر خود تمام تلاش خود را می کنند.
هانسن می گوید آنها به اهمیت والدین در زندگی همسرشان آگاه هستند و با احترام با انها رفتار می کنند . آنها در مناسبت های خانوادگی شرکت می کنند و «به والدین همسران اجازه می دهند که به خانواده آنها دسترسی داشته باشند.» به عبارت دیگر ، تلاش می کنند حتی اگر « همیشه با انها موافق نباشند، پویایی ها، مراسم یا سنت های خانواده را درک کنند. آنها حتی مشتاقانه منتظر زمانی برای با هم بودن هستند».
همسران سالم مرزهای روشنی با والدین همسر خود دارند
به گفته هانسن این افراد می توانند در مورد نیازهای خود و برنامه ریزی طراحی که هر دوی آنها در مورد آن اتفاق نظر داشته باشند. وی این مثال را بیان می کند: اگر مادر همسر شما بخواهد بدون اطلاع بیاید، از نظر همسر شما اشکالی ندارد؛ اما شما موافق نیستید؛ بنابراین درباره این اختلاف نظر پیش آمده گفت و گو می کنید و تصمیم می گیرید که لازم است اعضای خانواده کمی پیشتر تماس بگیرند تا از زمان مناسب سرزدن به شما مطمئن شوند.
همسران سالم،روابط خود را از والدین همسر خود جدا می دانند.
بارث می گوید : «اینان همواره این نکته را به خاطر می سپارند که آنها با والدین او ازدواج نکرده اند؛ بنابراین مشکلات رابطه و تعامل با والدین همسر را هر اندازه که پیچیده و دشوار باشد می پذیرند.» به نظر او، زمانی که تعامل با والدین همسر دشوارتر می شود، همسران سالم تلاش بیشتری می کنند تا با همسر خود مهربان باشند . ممکن است بگویند «دوستت دارد» یا رفتاری عاشقانه نشان دهند.
همسران سالم، همسر خود را از والدین او جدا می دانند.
بارث این مثال را بیان می کند که ممکن است مادر همسر مزاحم و عیب جو باشد، اما همسر سالم به یاد دارد که رفتار مادر همسر بیانگر احساس همسر در مورد اظهارات مادرش نیست.
همسران سالم به ارتباطات خود تداوم می بخشند.
بارث می گوید : پردازش دشواری های کلام، یکی از مهم ترین ابزارهایی است که هر کسی برای تعامل با والدین همسر خود دارد. پس از آنها در مورد نظر خود صحبت می کنند. به یکدیگر گوش می دهند. با احساسات همدیگر همدردی می کنند.
همسران سالم، مسئله را شخصی نمی کنند.
به باور بارث، همسران سالم می توانند این واقعیت را تصدیق کنند که والدین همسرشان انسان هایی هستند با احساسات طبیعی و دشوار انسانی. آنها می کوشند این احساسات را درک کنند و با آنها همدلی نمایند.

مترجم: منصور ه طالبیان، سپیده دانایی

بازدید 2252 بار

نظر دادن

جهت ارتباط بعدی با شما، خواهشمند است ایمیل صحیح وارد نمایید.
کلیه اطلاعات شما نزد ما محرمانه خواهد بود.
لطفا نظرات خود را به زبان فارسی تایپ کنید.